Alltid reiseklar

Reisemagasin for livsnytere

Menu
  • Hjem
  • Om oss
  • Sol & bad
  • Snø & julemarkeder
  • Langhelg
  • Bilferie & natur
  • Te & vin
  • Norge
  • Sparetips
Menu
Header image

Sove: Comfort Hotel Runway Gardermoen

Posted on 4. mars 201516. januar 2018 by Ann-Mari -

Noen ganger må du bare overnatte på Gardermoen. Flyforbindelsene for oss fra nord og andre land spiller ikke alltid på lag. Jeg har tidligere bodd på Thons billigste alternativ til 500 kroner. Det fungerte helt greit. Denne gangen gikk det ikke å bruke mine siste poeng der, så da ble det poengbruk hos Choice-kjeden. Valget sto mellom Clarion og Comfort. Førstnevnte skal jo ha en bedre rating, men jeg husker overnattingen der på konferanse hvor rommet var litt utdatert.
Det kan du ikke si om Comfort Runway.

  Lekkert design, alt føltes nytt og fresht. Så får sikkert noen litt sjokk over fargevalg i korridorer og noe lang vei fra heis til rom for deg som bor på 4111. Du får belønningen i form av utsikten og en stor forståelse av hvorfor det heter Runway – 
Lyd? Hørte veldig lite. Alle rommene har ikke denne utsikten, så spør om det er viktig for deg.

Rommet er rundt 18 m2 og passe stort for en-nattsovernattinger eller konferanse. Som vel de fleste bruker Comfort Hotel Runway Gardermoen til. På pluss-siden er nyhotell-følelsen, en virkelig god lenestol fra Bruno Mathsson, fine Kartell-lamper og en dusj med bra trykk. Gode Duxiana-senger var det også å ligge i, samt mørke gardiner. Minussiden. Altfor liten Montana-pult, der du føler at du presses inn i veggen. Den burde vært plassert ved vinduet, så du får nyte godt av utsikten.

Og jeg stopper ikke over å forundre meg at det på tomannsrom bare er en lenestol. Iallefall der det er plass til to! Ingen vannkoker, men det var jeg forberedt på. Gratis te og kaffe i lobbyen, som ligger rett ved frokost/middagssal. Også den med vinduer og utsikt mot flyene. God frokost var det også, med mange varme retter og økologiske alternativer. Søte fristelser var det også. Og gratis aviser, DN og Aftenposten. Gode stoler og passe langt mellom endel av bordene.

Vennlig betjening, og alt det andre positive veier tungt i retning av at det blir Comfort Hotel Runway Gardermoen også ved neste anledning. Ekstra kjekt var det at du kunne kjøpe buss-billetter til flyplassen på en automat i resepsjonen. Synd det skal koste 140 kroner t/r å komme seg dit, men slik må det vel være. Bussene går jo minst to ganger i halvtimen, oftere på morgen og enkelte tider på dagen.

Buss  Nær- og fjerntrafikk til Oslo Lufthavn Gardermoen og Shuttlebuss 44 fra hotellet. Se shuttlebuss-tidene her. Priser: Voksen enkeltbillett kr 70,- Barn under 16 år reiser gratis i følge med voksen. 

Se mer på mine sosiale oaser
facebook instagram
Category: Gardermoen

4 thoughts on “Sove: Comfort Hotel Runway Gardermoen”

  1. Ann-Mari - sier:
    10. mars 2015, kl. 11:59

    Jeg ble veldig positivt overrasket, ser at Comfort har endel kule hoteller nå, og at "tanta" Clarion nesten henger litt etter her og der :0)

    Dyr buss, og så er det heller ikke mulig å kjøpe tur/retur, fikk jeg opplyst av sjåføren. Bagatell, men dog. For oss som leverer reisekvitteringer, er det greit med en fremfor to 😉

  2. Renates Reiser sier:
    10. mars 2015, kl. 11:58

    Her har jeg bodd et par ganger, og liker meg godt der! Fresht og funky, haha. Husker at de har en del morsomme "ordtak" og lignende på diverse produkter/bruksanvisninger og lignende inne på rommet. Frokosten var også veldig bra for min del!

    Det eneste kjipe er selvsagt bussen som er så dyr fra flyplassen…

  3. Ann-Mari - sier:
    6. mars 2015, kl. 10:24

    Ja, veldig moro at ikke alt skal være i naturtoner hele tiden.
    Til flyplass-hotell å være, var det virkelig kult

  4. Maria's Adventure sier:
    6. mars 2015, kl. 10:23

    For et stilig hotell med herlige farger!

Legg igjen en kommentar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Velkommen!
Siden 2012 har Alltid reiseklar vært på jakt etter steder å nyte fra Arktis til Asia. Fra natur i Vesterålen og engelske vingårder til grønne hotellvalg i Thailand.
Hilsen redaktør Ann-Mari Gregersen
Viva cruises dessert

Fra A til Å! Land og byer

  • Facebook
  • Instagram
Copyright Ann-Mari Gregersen