Alltid reiseklar

– gastronomi&hotell

Menu
  • Mediakit
Menu

Alta: Verdens nordligste snøhotell

Madeira: Fra Michelin til afternoon tea i Funchal

Finnmark: Kunst, heksehistorie, fugleliv, kortreist mat og natur til å miste pusten av i Vardø – verdt et besøk året rundt

Sove: Radisson Blu Nice

Posted on 16. mai 2012 by Ann-Mari -

På 223 Promenade Des Anglais ligger Radisson Blu Nice. Et stort og veldrevet hotell, med alle Radissons plusser. Store rom, gode senger, flotte bad, 24 timers romservice, gratis nett, små balkonger til rommene samt restaurant og bar. De har også utendørs basseng, samt sin egen del av stranden som jeg vil anta er reservert for gjestene. 

Balkong er fint, men litt for langt til byens butikker etter min smak. Det er ikke snakk om flere kilometer, men likevel.

Vi skulle bare være én natt, og rakk ikke å bruke mye av hotellet. Restaurantene holder typisk dyr Radisson-nivå, det samme med baren. Det er som om de tenker at har du råd til å bo her, kan det vel ikke være så nøye med prisen på menyen. Men det er det. I mine øyne er det ikke et kvalitetsstempel med hotellet. Min opplevelse av hotellet er at det som sagt var fint og flott i seg selv, men jeg vil ikke bo her en annen gang.

Ingen grunn til å klage på utsikten, og rommet var fint. Bildet fra hjemmeside. Link:  Radisson Blu Nice

Grunnen til det er at det er mange flere hoteller som ligger nærmere byens butikker og restauranter. Det blir rett og slett for langt å gå frem og tilbake en til to ganger om dagen etter min smak. Men er du her for å nyte stranden, og være på konferanse eller jobbtur, er det et bra hotell – selvsagt. Men jeg velger nok noe billigere og mer «sentralt» neste gang. Per nå ligger rommene på rundt 225 euro, og for det får du mye annet som ligger mer kjekt til i Nice.


Legg igjen en kommentar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Velkommen til tips om mat&drikke, soveperler, natur & kultur

Molskroen, Ebeltoft

Land og byer fra A til Å

https://visitjæren.com

Topp 15 denne uka

  • Læsø-guide: Den danske øya har alt for en perfekt ferie for alle. Fra strender og spa til golf, hester, bruktbutikker og nydelig mat
  • 5 grunner til å velge Øland som reisemål: Kafeer, slott og salig stemning på Alvaret i Sverige
  • Afternoon tea i Oslo? Hotel Bristol er et godt valg!Afternoon tea Oslo Hotel Bristol
  • Mygg i Finnmark: En plage alle steder, hele sommeren? Neida! Men gale valg koster deg blod, svette og tårer
  • Fabelaktige Færøyene! Her er mine 10 favorittsteder
  • Sommerferie i Finnmark: Besøk Vardø og få kunst, natur, fugleliv og hjertevarme i verdensklasse
  • Dagstur ut av Stavanger: Ta ferga til skjønne Kvitsøy! Gå, sykle, padle eller nyt utsikten fra fyret!
  • Nasjonal turistveg i Varanger: Heksemonument i Vardø er et vakkert og brutalt sted du må besøke. Åpent hele døgnet, hele året.
  • Kafé-tips i Oslo: Nydelig afternoon tea og lunsj hos Perchs rett ved Karl Johan – de har også en flott gavebutikk
  • Sommerens vakreste biltur: Kjør nasjonal turistvei i Øst-Finnmark og bli bergtatt
  • Palmeøya Flor og fjære utenfor Stavanger! 50 mål hage, suveren fiskesuppe og egen strand!Flor og fjære
  • Sakte naturopplevelser med Hurtigruten
  • Se: Villa Villekulla Gotland
  • Den store Gotland-guiden: Fra deilige bakerier og kafeer til shopping, Pippihuset og svale sandstrender
  • Flokehyttene: Guide fra A til Å til DNT-hyttemagi på VestlandetSengeplass på Flokehyttene

Søk og du skal finne

Copyright Ann-Mari Gregersen