Alltid reiseklar

– gastronomi&hotell

Menu
  • Mediakit
Menu

Alta: Verdens nordligste snøhotell

Madeira: Fra Michelin til afternoon tea i Funchal

Finnmark – verdt et besøk året rundt

Spise: Red Fort London

Posted on 31. desember 201528. februar 2016 by Ann-Mari -
Red fort er en indisk vinner, og du må spise indisk i London. Det er de som hevder at den beste indiske maten får du nettopp her. Red Fort i SoHo tar indisk mat et steg videre. Sobert, elegant, uten å bli stivt. Ingen store malerier fra India, eller plysjtigre på veggene.



 Relativt dyrt – altså rundt Stavanger-priser for indisk, det vil si over 200 kroner hovedretten, men verdt det. Liten meny, men alt er godt. Starters, grill, grønnsaker og resten av rettene får plass på to sider på menyen. Ris og nan må bestilles i tillegg. 



De har for øvrig en god rosechampagne fra en liten produsent i Bouzy, prøv den! Ellers har de gode rødviner, og av øl er det Kingfisher, ikke min indiske favoritt, liker best Cobra –  men den er lett og grei. Min favoritt Korma sto ikke på menyen, men kelner og kokk fikset det glatt og den var terningkast 6. Raitaen var den beste jeg har smakt, og prøv noen av grønnsakene ved siden av, som spinat og cottage cheese. 



Red fort er virkelig verdt et besøk. Ligger også greit til i Soho, rett ved teatrene og det generelle nattelivet. Jeg spiste der i 2011, og fremdeles får de gode kritikker. De nevnes sågar som et landemerke når det gjelder nord-indiskmat i London. 

For flere gode restauranter i London, som Nobu og kjekke hoteller som The May Fair, sjekk ut London-kategorien. 

Legg igjen en kommentar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Velkommen til min oase om mat, te, vin og unike overnattinger

Land og byer fra A til Å

https://visitjæren.com

Søk og du skal finne

Copyright Ann-Mari Gregersen